نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکل برقراری ارتباط

1289
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13541
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل برقراری ارتباط

باسلام خدمت شما من دانشجوی رشته پزشکی و 22 ساله هستم از زمان ورود به دانشگاه با مشکلات عدیده در برقراری روابط با جنس مخالف ولو به شدت محدود و کنترل شده و در چارچوب روابط هم کلاسانه هستم این در حالی است که از نظر جسمی و جنسی در سلامتی کامل هستم و به گفته اطرافیان بسیار برای جنس دختر جذاب میباشم تا جایی که چند بار به طور غیر مستقیم از طرف همکلاسان دخترم به من پیشنهاد رابطه داده شده ولی من همه انها را به نحوی خراب کرده ام در حال حاضر به شدت از این مسئله ا حساس نگرانی میکنم و در معرض افسردگی شدید قرار دارم تصور میکنم به دلیل نگرش به شدت سنتی و محدود پدر و به خصوص مادرم در باره مسائل جنسی و القای انها به من دچار این مشکلات هستم و به نوعی از داشتن تمایلات جنسی و حتی الت تناسلی احساس شرم و خجالت میکنم بسیار ممنون میشم اگه در اسرع وقت بنده را راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشکل برقراری ارتباط

نقل قول نوشته اصلی توسط navidst نمایش پست ها
    باسلام خدمت شما من دانشجوی رشته پزشکی و 22 ساله هستم از زمان ورود به دانشگاه با مشکلات عدیده در برقراری روابط با جنس مخالف ولو به شدت محدود و کنترل شده و در چارچوب روابط هم کلاسانه هستم این در حالی است که از نظر جسمی و جنسی در سلامتی کامل هستم و به گفته اطرافیان بسیار برای جنس دختر جذاب میباشم تا جایی که چند بار به طور غیر مستقیم از طرف همکلاسان دخترم به من پیشنهاد رابطه داده شده ولی من همه انها را به نحوی خراب کرده ام در حال حاضر به شدت از این مسئله ا حساس نگرانی میکنم و در معرض افسردگی شدید قرار دارم تصور میکنم به دلیل نگرش به شدت سنتی و محدود پدر و به خصوص مادرم در باره مسائل جنسی و القای انها به من دچار این مشکلات هستم و به نوعی از داشتن تمایلات جنسی و حتی الت تناسلی احساس شرم و خجالت میکنم بسیار ممنون میشم اگه در اسرع وقت بنده را راهنمایی کنید
    میتونید در این رابطه مشاوره حضوری با مشاوری متعهد داشته باشید

به هر حال اینکه شما نمیتونید وارد رابطه ای بشید و یا فردی خجالتی هستید متفاوته

گاهی به خاطر نوع تربیتی که افراد داشتن و از بعضی کارها برحذر میشن و این برحذر شدن روی رفتارهای این افراد در برخورد با جنس مخالف خواهد شد

پس باید طرز برخورد کردن رو یاد بگیرید .. چطور محترمانه با هر شخصی صحبت کنید خارج از مقوله جنس مخالف و مسایل جنسی

عوامل محیط و موثر در خجالتی شدن جوانان

محیط خانه
    بسیاری از کودکانی که مورد محبت و توجه پدر و مادرشان قرار نگیرند درسن جوانی اعتماد به نفس خویش را از دست می دهند

و دچار درد خجالت می شوند بنابراین محبت والدین باعث می شود که کودک در محیط خانه احساس آرامش و امنیت کند

یعنی کودک بفهمد اطرافیان بخصوص پدر و مادر حامی او هستند و نمی گذارند آسیبی به او برسد.

روابط میان افراد خانواده

انتقاد و سرزنش کردن
    متاسفانه اغلب والدین وقتی فرزندشان اشتباه می کند، او را سرزنش می کنند و نیز رفتار و گفتار او را مایه خجالت خود می دانند

و از هر کاری که او انجام می دهد انتقاد می کنند. به جای انتقاد کردن و سرزنش فرند با لحنی دوستانه و صمیمی با او صحبت کنند و علت رفتارش را جویا شوند.

نتیجه خجالتی بودن
    ـ در فعالیت های اجتماعی شرکت نمی کنند.

ـ اعتماد به نفس بسیار پائین دارند.

ـ فرصت های کاری و موقعیت های خوب اجتماعی را از دست می دهند.

ـ افرادی بی اراده، بی انگیزه و نیز بدبینی هستند.

ـ معمولا دوستان بسیار کمی دارند.

ـ بیش از حد از رایانه استفاده می کنند.

-معمولا به دیدن اقوام و دوستان نمی روند.

راه حل
    ـ در مورد افراد کمرو و خجالتی که نمی توانند براحتی با دیگران ارتباط بر قرار کنند، شما پیشقدم شوید و با آنها ارتباط دوستانه ای بر قرار کنید.

ـ حس کمرویی یک حس کاملا طبیعی است و برای هر کسی در هر سنی که باشد ممکن است پیش بیاید.

ـ برای رسیدن به اهداف و نیز کسب موفقیت در کار و تحصیل باید بتوانند آرامش خود را حفظ و نسبت به نگرانی های خود بی اعتنا باشند.

ـ افکار منفی را از ذهن شان پاک و افکار مثبت را جایگزین آن کنند.

ـ آنها را تشویق و ترغیب کنید تا درباره اتفاقاتی که در طی شبانه روز برایش پیش آمده است، صحبت کنند و همچنین احساس شخصی خویش را در مورد آن اتفاق بیان کنند.

ـ به جای فاصله گرفتن از مردم و اجتماع، در فعالیت های اجتماعی شرکت کنند و فرصت های خوب کاری را از دست ندهند.

ـ در آخر افراد کمرو و خجالتی بدانند که با غلبه بر این حس قادر خواهند بود بیشتر و بهتر از زندگی و روابط شان لذت ببرند.
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13937
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

راه حل هاتون برای افراد کم رو و خجالتی نیست ظاهرا. برای اطرافیانشونه.
    و اینکه برای من به شخصه اینکه بخوام پیشنهاد یه رابطه رو شروع کنم سخته و سخت تر از اون زمانی هست که جواب منفی شنیده باشم. کنار اومدن با این قضیه رو هم اگه میشه توضیح بدید و لطفا یک سری تمرین برای به دست آوردن اعتماد به نفس بدید نه اینکه بگید اطرافیان چکار باید بکنند. اگر اینطور بود که مشکلات اضولا حل میشد.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط r3zjay نمایش پست ها
    راه حل هاتون برای افراد کم رو و خجالتی نیست ظاهرا. برای اطرافیانشونه.
    و اینکه برای من به شخصه اینکه بخوام پیشنهاد یه رابطه رو شروع کنم سخته و سخت تر از اون زمانی هست که جواب منفی شنیده باشم. کنار اومدن با این قضیه رو هم اگه میشه توضیح بدید و لطفا یک سری تمرین برای به دست آوردن اعتماد به نفس بدید نه اینکه بگید اطرافیان چکار باید بکنند. اگر اینطور بود که مشکلات اضولا حل میشد.
    دوست عزیز اینکه شما در سن 22 سالگی در رشته پزشکی این مورد رو به مشکلی برای خودتون تبدیل کردید جایز نیست

امروز برای برقراری روابط به جنس مخالف محدودیتی نمیتونیم قایل باشیم چون سطح برخورد های اجتماعی و روشهای برخورد بسیار گسترده شده

ولی اینو بدونید که با این دید ممکنه جذب افرادی بشید که در آینده برای شما مشکلساز باشند

در برخورد های اینچنینی صحبت از نوعی جرقه در نگاه میشود که در برخورد نخست اتفاق میفته و شما رو به طور کامل درگیر میکنه

چیزی که بسیار مهمتر از ایجاد رابطه وجود داره عدم وابستگی در مراحل اولیه است که بتونید با فردی صحبت کنید و رابطه داشته باشید

ولی از اون طرف بتونید خیلی راحت در صورت عدم سنخیت رابطه رو کات کنید ...

در قسمت قبل مواردی رو دوستمون بیان کرده بودن که میتونید بهشون توجه کنید چون صرفا" برای اطرافیان هم نیست

رویکرد اولیه برقراری ارتباط با جنس مخالف عبارت است از:

پیدا کردن شریکی مناسب که خصوصیاتی منطبق با معیارهای شخصی فرد داشته باشد؛

از اینرو می توان اظهار داشت که شیوه و تکنیک های به کار گرفته شده به این مضمون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

هنگامیکه نوبت به انجام یک چنین کاری می رسد، . تعداد بسیار زیادی از افراد عموماً دست پاچه شده و دچار استرس می شوند...

این کار هنر است و همانطور که می دانید هر هنری آموختنی است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات قابل توجهی پیرامون این مطلب آشنا کنیم؛

مراحل

1- توقع خود را پایین بیاورید. این کار می تواند جالب و سرگرم کننده باشد به شرطی که شما همه چیز را بیش از اندازه جدی نگیرید. بیشتر اوقات ممکن است شما برای مدت زمان کوتاهی با اشخاصی ارتباط برقرار کنید اما پس از چندی دیگر هیچ وقت آنها را مجدداً ملاقات نکنید. اگر هر دفعه ای که با شخصی ارتباط برقرار می کنید، انتظار داشته باشید نهایتاً با او ازدواج کنید، در زندگی خود قطعاً به بن بست می رسید و دچار افسردگی خواهید شد.

2- خود را دست یافتنی نشان دهید. راحت باشید و لبخند بزنید. با حرکات بدن و ژست هایی که می گیرد به طرف مقابل نشان دهید که فرد جالب و خوش مشربی هستید و از اعتماد به نفس بالایی نیز برخوردار می باشید. هیچ چیزی برای عصبانی کردن شما وجود ندارد.

3- مفهوم حرکات بدنی فرد مقابل را دریابید. آیا طرف مقابل خودش را دست یافتنی نشان می دهد؟ آیا احساس می کنید که به شما علاقه دارد؟ به مجرد اینکه شما فردی را می بینید که قصد برقراری ارتباط با او را دارید، باید کوچکترین حرکات بدنی او را مد نظر قرار دهید. زمان برقراری ارتباط به راحتی از روی ژست هایی که فرد به خود می گیرد می توانید تشخیص دهید که قصد برقراری ارتباط با شما را دارد یا خیر. همه ما به طور ذاتی این قابلیت را داریم که مفهوم حرکات بدنی را درک کنیم، البته در عین حال این احتمال هم وجود دارد که اشتباه کنیم، پس دقت کنید و عجله به خرج ندهید. اگر حرکتی را مشاهده کردید که نشان می داد طرف مقابل به شما علاقمند است، دنبال حرکت دیگری باشید که این حدس را به یقین تبدیل کند.

4- ارتباط چشمی برقرار کنید؛ اما نه برای مدت زمانی بیش از یکی دو ثانیه. به کسی خیره نشوید. فقط یک نگاه لحظه ای کنید تا شخص متوجه شود که با چشم هایتان به او لبخند می زنید و سپس به آرامی نگاه خود را از او دور کنید. اگر مجدداً نگاه کردید و متوجه شدید که او نیز به چشم های شما نگاه می کند، می توانید نتیجه بگیرید که او هم به شما علاقمند است.

5- سر صحبت را باز کنید. اگر به درستی او را نمی شناسید، می توانید مکالمه کوچکی را آغاز کنید. بد نیست از جمله های پرسشی ساده شروع کنید: "امروز روز خوبی است، نه؟" مهم نیست چه می گویید، به هر حال شما که به دنبال جواب درست برای سوال خود نیستید، فقط می خواهید عکس العمل طرف مقابل را ارزیابی کنید، اگر پاسخ مثبتی به سوال شما داد، می توانید گفتگو را ادامه دهید. اگر با روی خوش به سوال شما پاسخ نداد، می توانید نتیجه گیری کنید که او تمایلی به برقراری ارتباط با شما ندارد. از نکات مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که در مورد مسائل خصوصی و شخصی سوال نپرسید. در مورد محیطی که در آن هستید، فیلمی که دیشب از تلویزیون پخش شده و چیزهایی از این قبیل حرف بزنید، اما بیش از اندازه از خودتان تعریف نکنید و از طرف مقابل نیز سوالات شخصی نپرسید.

6- به تدریج اطلاعات شخصی را به صورت دوجانبه رد و بدل کنید. زمانیکه گفتگوی ابتدایی شما با موفقیت پیش رفت، می توانید اطلاعات خصوصی کوچکی را در مورد خودتان دریافت و ارسال نمایید. به عنوان مثال شغل شما چیست؟ و همچنین می توانید خودتان را معرفی کنید تا به این ترتیب نام شخص مقابل را نیز پرسیده باشید. به همین منوال پیش بروید و هر اطلاعات شخصی که طرف مقابل در اختیار شما قرار داد شما نیز همان اطلاعات را در مورد خود به او بدهید، همچنین می توانید اطلاعات بیشتری نیز در اختیار او قرار دهید. به عنوان مثال اگر با خانمی ارتباط برقرار کردید و او به شما گفت که در کلاس های تابستانی شرکت می کند، شما هم می توانید به او بگویید که در کلاس های مشابه شرکت می کنید و بعد هم در این مورد که چه کلاسی را برداشته اید و چه کلاسی سرگرم کننده تر است با هم صحبت کنید. با استفاده از این روش صمیمیت میان شما با گذشت زمان بیشتر می شود. در هر صورت کاملاً طبیعی است که شما دوست ندارید اطلاعات شخصی زیادی را در اختیار او قرار دهید و ممکن است که او هم یک چنین حسی را نسبت به شما داشته باشد.

7- به او توجه کامل داشته باشید؛ اگر لطیفه ای تعریف کرد، لبخند بزنید، به داستان ها و خاطراتی که تعریف می کند، گوش دهید و اجازه ندهید وقایعی که در اطراف شما در حال وقوع می باشند، حواس شما را پرت کنند. به هر حال بیش از اینکه خودتان را فرد جذابی جلوه دهید، باید نشان دهید که جذب طرف مقابل شده اید و می بایست کاری کنید که گفتگو به پایان نرسد. در برقراری یک ارتباط موفق، شنونده خوب بودن، خیلی مهم تر از گوینده خوب بودن است.

8- از ژست های فیزیکی برای نمایش نیات خود استفاده کنید. اگر همه چیز به خوبی پیش رفت باید به واسطه حرکات بدنی به او نشان دهید که قصد برقراری ارتباط عاطفی را دارید. به عنوان مثال اگر در حال رد شدن از خیابان هستید او را همراهی کنید و یا زمانیکه می خواهید جهت حرکت را به آنها نشان دهید، به آرامی آنها را به سمت مسیر دلخواه هدایت کنید. این کار می تواند به شما اجازه دهد تا وارد حریم خصوصی شخص مورد نظر بشوید. البته به طور کلی خانم ها هیچ گاه زودتر از آقایون موارد ذکر شده را انجام نمی دهند و برخی از خانم ها هم اگر مردی سریعاً وارد حریم خصوصی آنها شود، احساس خوبی پیدا نمی کنند. به هر حال تحت هر شرایطی باید جانب احتیاط را رعایت کنید و اگر تصور کردید که شخص احساس راحتی نمی کند، این کار را متوقف نمایید.

9- اتمام کار. در اکثر موارد انجام چنین کاری هیچ گونه لطمه و ضرری را در بر نخواهد داشت. ممکن است گاهی اوقات دیگر هیچ گاه تمایلی به ملاقات مجدد فرد نداشته باشید و مواقعی هم پیش می آیند که علاقه بسیار زیادی به طرف پیدا می کنید و حتی کارتان تا ازدواج هم پیش می رود. به هر حال لازم نیست از همین حالا نگران مشکلات عروسی باشید! جسارت داشته باشید و اگر می خواهید فرد را دوباره ملاقات کنید، او را در جریان قرار دهید. می توانید تلفن رد و بدل کنید و اگر تمایل داشتید قرار ملاقات بعدی را نیز تنظیم کنید. اگر احساس کردید که طرف مقابل تمایلی به انجام این کار ندارد، بیش از اندازه پافشاری نکنید. همیشه یک خانم و یا آقای دیگر وجود دارد که خواستار برقراری ارتباط با شما باشد.

نکات مهم

چیزی که می گویید مهم نیست، اما هر چه که می گویید، سعی کنید افکار مثبت را دنبال کنید. منفی گرا، خودخواه، و متکبر نباشید؛ خیلی دوستانه برخورد کنید.
    از همان برخورد اول بیش از اندازه رمانتیک نشوید، فقط مکالمه کنید. این کار فشار زیادی را از هر دوی شما بر می دارد.
    اگر کسی تمایل به برقراری ارتباط با شما را نداشت، او را تحت فشار قرار ندهید. اگر علاقه نداشت، اجباری نیست، بهتر است دنبال شخص دیگری بگردید.
    شوخی کنید. شوخ طبعی نشان می دهد که شما فرد سرگرم کننده و جذابی هستید. از تعریف کردن جوک هایی که به هر نحوی امکان دارد با روحیات فرد مقابل سازگار نباشد پرهیز کنید. (به عنوان مثال اگر فرد مقابل بلوند است، از گفتن جوکی که در مورد افراد بلوند ساخته شده است، پرهیز کنید.) پیش از صحبت کردن فکر کنید و به خاطر داشته باشید که حتماً لازم نیست تمام مدت بامزه باشید.

اخطار

هرگز با کسی که از نظر احساسی جذب او نشده اید، ارتباط برقرار نکید. این احتمال وجود دارد که یکباره وارد رابطه ای شوید که هیچ تمایلی به آن ندارید.

ارتباط باید با محیطی که در آن قرار گرفته اید، سازگاری داشته باشد. به عنوان مثال اگر در کتابخانه کسی را ملاقات می کنید، شاید درست نباشد که بیش از اندازه با او صحبت کنید. در این شرایط می توانید لبخند بزنید و منتظر باشید تا محل مورد نظر را ترک کند و بعد او را تا بیرون همراهی کنید. بیش از اندازه به آنها نزدیک نشوید چون ممکن است از جانب شما احساس خطر کنند.
    برقراری ارتباط در هر مکانی امکانپذیر نیست. به عنوان مثال مراسم خاکسپاری محل مناسبی برای انجام این کار نمی باشد. محل کار هم نمی تواند مکان مناسبی برای انجام این کار باشد. اگر چنین اتفاقی در محل کار برای شما رخ داد، بهترین برخورد را داشته باشید و در صورت مشاهده عدم تمایل فرد مقابل، ارتباط را قطع کنید.
    هر چند شوخ طبعی یک از بهترین راههای برقراری ارتباط می باشد، اما سعی نکنید از شوخی هایی استفاده کنید که طرف مقابل را ناراحت می کند. هر چند در این موقع تمام جوک های زشت به ذهن فرد خطور می کنند، اما از بیان آنها باید خودداری کنید چراکه موجبات ناراحتی شخص مقابل را فراهم می آورند، و باعث می شوند او سکوت اختیار کند و نهایتاً شما را نیز از گفته خودتان پشیمان می کنند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15509
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من نگین هستم..20سالمه
    داانشجو هستم ...با بیشتر بچه های کلاسمون دوست هستم و خیلی هم ارتباط خوبی دارم باهاشوون
    اما مشکل من فقط یه تعداد خاصی از بچه ها هستند که علی رغم این که خیلی دوست دارم باهاشون ارتباط برقرار کنم نمی تونم..
    این موضوع خیلی منو اذیت میکنه.و کل زمانی که تو دانشگام .کلا حواسم پرت میشه به این گروه و احساس میکنم اونا حرکات منو زیر نظر دارن .بابت همین احساس راحتی نمی کنم اصلا.
    اگه بگید چی کار کنم که اینام مثل بقیه دوستام باشندو من یه برخورد عادی باهاشوون داشته باشم ممنون میشمم.....

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15509
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چرا اینقدر دیر جواب میدیم؟؟؟؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد